amabek

کتاب های الکترونیکی سئو پادکست های صوتی سئو ویدئوهای آموزشی سئو نرم افزار های تخصصی سئو اینفوگرافیک های سئو

خرید کاندوم و فروش کاندم به صورت اینترنتی

توکاندوملیدکنندگان عمده  کاندوم :در سال 1882، مهاجر آلمانی ژولیوس  یکی از بزرگترین و با دوام‌ترین کسب و کارهای   کاندم   را در نیویورک سیتی تأسیس کرد  حذف کرد .در1932، شرکت لاستیک لندن که قبلاً کسب و کاری عمده فروشی بود که کاندوم‌های آلمانی را وارد می‌کرد شروع به تولید کاندوم‌های لاتکس، نمود. در 1962 شرکتی توسط شرکت لاستیک لندن خریداری شد.

ادامه مطلب: خرید کاندوم و فروش کاندم به صورت اینترنتی

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا,اقامت کانادا,تحصیل در کانادامهاجرت به کانادا امروزه رویای بسیاری از افراد می باشد.با توجه به قوانین نسبتا سختی که اداره مهاجرت کانادا برای متقاضیانمهاجرت و اقامت در کانادا وضع کرده اما این رویا امروزه برای خیل زیادی از متقاضیان مهاجرت به کانادا به واقعیت تبدیل می شود.فقط کافی است تا شما شرایط اولیه اقدام برای مهاجرت به کانادا را داشته باشید.شرایطی مانند : تخصص, زبان, سرمایه کافی, رزومه کاری و تحصیلی مورد قبول و غیره.اما بعد از داشتن این شرایط شما باید به این نتیجه برسید که با استفاده از کدام برنامه مهاجرتی قصد ورود به کانادا را دارید.این کار را می توانید با مشورت با دفاتر مهاجرت یا وکیل مهاجرت انجام دهید.همچنین می توانید با جستجو در اینترنت و خواندن مقالات تخصصی سایت های مهاجرت مانند منتو مایگریت اطلاعات خوبی برای انتخاب برنامه ای که با شرایط شما همخوانی دارد بدست آورید.البته به اعتبار و مورد تایید بودن دفاتر و وکلای مهاجرت و همچنین وبسایت های این شاخه توجه نمایید تا مورد سو استفاده کلاهبرداران قرار نگیرید.

ادامه مطلب: مهاجرت به کانادا

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند,اقامت هلند,تحصیل در هلندتحصیل در هلند در میان دانشجویان متقاضیان زیادی دارد. این موضوع به دلیل امکانات و سطح بالای سیستم آموزش کشور هلند می باشد.مورد دیگری که باعث شده تا هلند برای مهاجر و تحصیل متقاضی نسبتا زیادی داشته باشد وجود فرصت های شغلی در کشور هلند است.در کشور هلند به دو زبان آلمانی و انگلیسی در دانشگاه ها تدریس می شود.داشتن مدرک دیپلم متوسطه 11 ساله برای ورود به دانشگاهها یا دیپلم 12 ساله از شرایط تحصیل در این دوره می باشد.اکثر دوره‌های دانشگاهی به مدرک دکترال ( Doctoral ) که‌‌ همان کار‌شناسی ارشد است ختم می‌شود.برای ورود به مقطع فوق لیسانس داشتن حداقل مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاههای ایران (اعم از دولتی، آزاد، پیام نور یا غیرانتفاعی) ضروری است.

شرایط تحصیل در هلند

شرایط کلی تحصیل در هلند : داشتن توانائی مالی برای تأمین هزینه های زندگی و تحصیل، داشتن نمره زبان انگلیسی (آیلتس آکادمیک ۶ یا تافل ۵۵۰)

مقطع کارشناسی در هلند : داشتن مدرک دیپلم متوسطه ۱۱ ساله برای ورود به دانشگاههای علوم کاربردی یا دیپلم ۱۲ ساله برای ورود به دانشگاههای جامع.

مقطع کارشناسی ارشد در هلند : داشتن حداقل مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاههای ایران (اعم از دولتی، آزاد، پیام نور یا غیرانتفاعی)

کشور هلند عضو شینگن می باشد و در میان کشورهای پیشرفته در زمینه های صنعت ، توریستی و کشاورزی و لبنیات می باشد که پایتخت آن شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می باشد. علاقه مندان مهاجرت به هلند و ادامه تحصیل در هلند این امکان را دارند که از زمان اتمام تحصیلاتشان به مدت یک سال شغل مناسبی پیدا کنند. سپس می توانند به مدت طولانی تر یا حتی به طور دائم در کشور هلند اقامت داشته باشند. در کشور هلند بیشتراز 160 مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی مستقر شده که این تعداد دانشگاه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار قابل توجه است البته قابل ذکر است که تنها حدود نیمی از این مراکز قابل تایید وزارت علوم ایران هستند.بسیاری افراد تحصیل در هلند را در جهت مهاجرت به هلند از طریق تحصیل اقدام می کنند، این افراد می توانند پس از اخذ اقامت هلند از نوع تحصیلی ، نسبت به اخذ تابعیت هلند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به هلند در کنار راه های دیگر مثل ویزای کار در هلند و سرمایه گذاری در هلند می باشد. شایان ذکر است تابعیت هلند از طریق تولد نیز این کشور از تابعیت خون تبعیت می کند و در معنایی تابعیت هلند خون می باشد ولی توجه داشته باشید که تابعیت خاک می تواند به مهاجرت از طریق تولد فرزند در هلند کمک کند که این کشور از این قاعده مستثنی است.

هلند کشوری است که در شمال غربی قاره اروپا واقع شده است.این کشور دارای جمعیتی در حدود 17 میلیون نفر است.ایرانیان نیز بخشی از جمعیت هلند را تشکیل می دهند.سهم ایرانیان هلند از جمعیت این کشور 32 هزار نفر است.ایرانی ها به عنوان آخرین مهاجرانی هستند که به هلند وارد شده اند.همچنین طبق گفته اداره مهاجرت هلند, ایرانی ها به عنوان یکی از موفقترین گروه های مهاجر به هلند می باشند.پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند.هلند به کشور آسیاب‌های بادی، دوچرخه، پنیر و گل لاله شناخته می شود.تولید ناخالص داخلی هلند در سال ۲۰۰۶ بیش از پانصد میلیارد یورو بوده‌است و نرخ رشد اقتصادی در همین سال نزدیک به ۳ درصد بوده‌است. رشد تورم در هلند از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ بطور میانگین حدود دو درصد گزارش شده‌است. نرخ بیکاری در دورهٔ مشابه حدود دو درصد بوده‌است یعنی نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر.هلند در پرورش و تجارتِ گُل مقام اول را در جهان داراست.

تقریبا 21 درضد از هلند را آب تشکیل می دهد.کشور هلند از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان می باشد.اکثر صنایع هلند، در شهر بندری روتردام ‌در جنوب غربی هلند متمرکز شده‌اند. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود . کشور هلند از نظام حقوقی Civil law تبعیت می کند و بخاطر این امر برای مهاجرانی که قصد مهاجرت به این کشور را قوانین و شریاط خاصی را در نظر گرفته است. دامداری و کشاورزی نیز از پایه‌های اقتصاد هلند محسوب می‌شود. هلندی‌ها علی‌رغم کوچکی کشورشان سهم بزرگی در تجارت و بانکداری جهانی دارند. ایالات متحدهٔ آمریکا یکی از بازارهای اصلی هلند است و کشورهای اتحادیه اروپا مهم‌ترین شرکای تجاری آن هستند.هلند یک کشور پیشرفته و از اعضای اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است که بدلیل رفاه و تأمین اجتماعی مناسب، امکان کار پاره وقت برای دانشجویان و اشتغال تمام وقت فارغ التحصیلان در آن بسیار مورد توجه جویندگان تحصیل و اشتغال است. حتی یک سال تحصیل منجر به مدرک برای شما حق برخورداری از ویزای کار را فراهم مینماید. تحصیل در دانشگاههای هلند رایگان نیست ولی شهریه دانشگاهها بسیار پایینتر از کشورهایی همچون استرالیا است. تحصیل به یکی از زبانهای انگلیسی یا هلندی برگزار میشود و بتدریج بر تعداد دوره های انگلیسی زبان بخصوص در مقطع کارشناسی ارشد افزوده میشود.از محبوب ترین شهر های هلند می توان به : آمستردام, روتردام, دن هاخ اشاره کرد.مهاجرت به هلند و اخذ اقامت هلند, راه های فراوانی دارد.

مهاجرت به هلند,اقامت هلند,تحصیل در هلند

هزینه زندگی در هلند:

هزینه های زندگی در کشور هلند با توجه به شهر محل سکونت متغیر است اما حدودا میتوان گفت هزینه زندگی در هلند برای یک دانشجو در ماه مبلغی حدود 700 تا 1000 یورو می باشد قسمت اعظم این مبلغ مربوط به هزینه مسکن می باشد که ماهانه حدود 250 تا 600 یورو می باشد البته این مبلغ با توجه به امکاناتی که به شما تعلق میگیرد مانند اینترنت، تلوزیون و… متفاوت می باشد. همان طور که مطالعه فرمودید، تحصیل در هلند مستلزم پرداخت شهریه می باشد، چنانچه به هر دلیل موفق به پرداخت شهریه نیستید می توانید از تحصیل رایگان در هلند بهره مند شوید.ایرانیان هلند، یکی از تازه‌واردترین دسته های مهاجر در اروپا و از بزرگترین آنها به شمار می‌روند. شمار ایرانیان مقیم هلند، بر پایه داده‌های مرکز آمار هلند (سی.بی.اس.) بیش از سی و یک هزار نفر است. بیشتر تعداد ایرانیان هلند در پایتخت، آمستردام، ساکن هستند.بیشتر ایرانیان مقیم هلند از سال‌های پایانی دهه ۱۹۸۰ تا سال‌های میانی دهه ۱۹۹۰ به عنوان پناهنده وارد هلند شده‌اند. اداره مهاجرت هلند (آی.ان.دی) در گزارش‌های خود از آنها به عنوان یکی از موفق‌ترین گروه‌های مهاجر در هلند نام برده است.

منبع : منتو مایگریت

مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ,اقامت نروژ,تحصیل در نروژاگر قصد مهاجرت را دارید مطمئنا نمی توانید کشوری مانند نروژ را از لیست مقصدتون حذف کنید.کشور نروژ با توجه به رفاه اجتماعی و اقتصادی امروزه به یک مقصد خوب برای ادامه زندگی و ساختن آینده تبدیل شده است.قبل از مهاجرت به نروژ با باید با این کشور آشنا شوید.در زیر اطلاعاتی کلی در ارتباط با نروژ آمده است. مهاجرت به نروژ طبق آمار های اعلام شده از سوی این کشور هر ساله رو به رشد است و هر سال بر متقاضیان آن افزوده می شود.نروژ که در شمال قاره سبز واقع شده دلایل زیادی برای علاقه مند کردن مهاجران نسبت به خود دارد.کشور نروژ از لحاظ طبیعت و آب و هوا یک کور سردسیر است.نروژ در میان کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد.جاذبه های توریستی و آداب و رسوم این کشور, نفت فراوان و استاندارد بالای رفاه در این کشور باعث شده تا نروژ در میان مقاصد اولیه مهاجرت برای مهاجرین قرار گیرد.میزان تحصیلات در نروژ، درآمد ماهانه، امید به زندگی، بهداشت و تغذیه منطبق بر استانداردهای سازمان ملل می‌باشد و این استانداردها كاملا رعایت شده است. امید به زندگی در بین مردم این كشور تا 79 سال هم افزایش یافته است و موجب شده مردم آینده روشنی را برای خود تصور كنند. پایتخت نروژ این كشور اسلو می‌باشد وطبق استانداردهای متعارف زندگی در رده اول می‌باشد.

ادامه مطلب: مهاجرت به نروژ

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه,اقامت فرانسه,تحصیل در فرانسههمه افرادی که قصد ورود به خاک فرانسه تحت عنوان مهاجرت را دارندباید بتوانند مسئولان مهاجرت فرانسه را با دلایلی منطقی قانع کنند.این موضوع به این معناست که شما باید به عنوان مثال از لحاظ تحصیلی سطح نسبتا خوبی داشته باشد تا بتوانید در دانشگاه های فرانسه پذیرش شوید و ادامه تحصیل دهید و یا این که از لحاظ شغلی دارای تخصص باشید و بتوانید هزینه زندگی در فرانسه را برای خود و خانواده تان تامین کنید.این موضوع به عنوان یک قانون و قاعده کلی برای همه افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند می باشد.در هر صورت شما برای اقامت فرانسه نیاز به ویزا دارید, با ید ویزا را از طریق کنسولگری فرانسه در محل اقامتتان در خواست کنید.نوع ویزای که به فرد متقاضی برای گرفتن اقامت فرانسه ارائه می شودبسته به مدت زمان و دلیل اقامت شما در فرانسه برنامه ریزی شده است.البته به جز در موارد خاص.

1.برای اقامت در فرانسه به مدت 90 روز و یا کمتر از 90 روز متقاضی به یک اقامت کوتاه مدت و یا ویزای شینگن نیاز دارد.

2.برای اقامت در فرانسه بیش از 90 روزو یا 3 ماه شما به یک ویزای بلند مدتبرای اقامت در فرانسه نیاز دارید.البته برای دریافت ویزای بلند مدت باید دلایل کافی داشته باشید تا با درخواست شما موافقت شود.هنگامی که فرد متقاضی با استفاده از یک نوع ویزا وارد خاک کشور فرانسه می شود, هیچ نوع تغییر ویزا و یا نوع اقامتی نمی تواند انجام دهد.متقاضیان مهاجرت به فرانسهملزم به معین کردن مقصد خود و جزئیات پرواز خود به شکل دقیق می باشند. 

این موضوع همچنان اعلام می شود که سیستم آموزش فرانسه یکی از بهترین سیستمهای آموزش جهان است.این موضوع زمانی بهتر می شود که همه فرانسه را به عنوان یک از کشور های بزرگ و مهم در زمینه فرهنگ و هنر می شناسند.فرانسه طبق آمارهای رسمی اعلام شده از سوی این کشور هر ساله 23 درصد از بودجه کشور خور را به مسئله آموزش تخصیص می دهد.همچنین با سختگیری فراوان در زمینه کیفیت آموزشها و مدارک دانشگاهی که صادر می کند باعث رشد و پیشرفت در کشور و در سطح جهانی شده است.فرانسه به عنوان چهار کشور برتر دنیا در زمینه صادرات میباشد.همچنین این کشور به عنوان یکی از تاثیرگذارترین در زمینه ابتکار در فناوری و علم شناخته می شود.این کشور در زمینه های مخابرات, شیمی, فضا و ... فعالیت می کند.امروزه فرانسه به عنوان یکی ار تاثیرگذاران و فعالان مهم قاره سبز شناخته می شود.

در نظام آموزش عالی فرانسه طبق قانون مصوب ۲۶ ژانویه ۱۹۸۴ ، از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور ، تحت عنوان مراکز عمومی آموزشی فرانسه با ویژگی های علمی ، فرهنگی و حرفه ای یاد می شود . رشته های مختلفی در دانشگاه های کشور فرانسه ارائه می شود که هر یک در واحد های آموزشی و تحقیقاتی جداگانه ای بر رشته های خاص آموزشی متمرکز شده و اهداف عمومی خاصی را دنبال می کند .

دانشگاه های کشور فرانسه ، بر موسسات ، کالج ها ، دپارتمان ها ، کتابخانه ها ، و مراکز تحقیقاتی که توسط شورای نظارت دانشگاه ها نظارت و بررسی می شوند، شامل می شود . هر قسمت از دانشگاه های کشور از اساسنامه و ساختار خاص برخوردار هستند.به طور کلی در فرنسه ۸۴ دانشگاه و ۲۳۲ کالج در سراسر کشور فرانسه فعالیت می کنند .آموزش عالی در فرانسه ، مجموعه دانشگاه ها پذیرای تعداد ۲۲ هزار دانشجو و ۷۰ مدرس است .

مهاجرت کاری به فرانسه

درخواست ویزای کار در فرانسه امکان پذیر نیست و به چنین متقاضیانی ویزای کاری تعلق نمی گیرد. به عبارتی دیگر ویزای کاری به نیروی مهاجر خارجی اعطا نمی شود. اما زمانی که افراد تحت ویزای دانشجویی وارد می شوند در کنار تحصیل اجازه ی اشتغال دارند و می توانند از آن استفاده کرده و نیمه وقت کار کنند.لازم به یادآوری است که در حال حاضر کشور فرانسهویزایی به نام سرمایه گذاری و کارت اقامت سبز (گرین کارت)‌ ندارد.

مهاجرت به فرانسه,اقامت فرانسه,تحصیل در فرانسه

کار در فرانسه

قابل توجه افرادی که جهت کار برای اقامت فرانسه اقدام میکنند, به علاقمندان کار در کشور فرانسه ویزا تعلق نمی گیرد، در نتیجه کشور فرانسه به نیروی مهاجر خارجی برای کار نیازی ندارد، لیکن در زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی وارد این کشور می شوند در ویزای آنها حق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از آن استفاده کنند، مثلا می توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا حتی استخدام شوند.در نتیجه کشور فرانسه به صورت مستقل به اشخاصی که برای مهاجرت به فرانسه اقدام میکنند ویزای کار نخواهد داد مگر اینکه اشخاص در کشور فرانسه همزمان با کار پاره وقت ، در دانشگاه های فرانسه تحصیل نمایند. عموما زمانی که اشخاص با ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شوند ، نظیر دیگرکشورهای اروپایی در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و درمقطع دکترا 30 ساعت در هفته حق کار قانونی خواهند داشت و مشکلی برای انجام کار برای آنها وجود ندارد. حقوقی که برای کار این گونه اشخاص در کشور فرانسه در نظر گرفته شده است از ساعتی 10 یورو به بالا می باشد. فقط از یک طریق می توان ویزای تحصیلی به همراه کار را تبدیل به اقامت دائمفرانسه کرد و آن این است که اشخاص در حال تحصیل در فرانسه اگر بتوانند که کاری را پیدا کنند که کار فرما آنها را بیمه کند بعد از اتمام تحصیل، میتوانند برای اقامت دائم فرانسه اقدام کنند.نکته قابل توجه در این مورد این است که اگر شخصی هفت سال متوالی در فرانسه حضور داشته باشد چه از طریق کار و چه از طریق تحصیل می تواند اقامت دائم فرانسه را اخذ نماید.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه

چنانچه یک نفر با شخص فرانسوی ازدواج کند می تواند با طی مراحل از پیش تعیین شده ای جهت اخذ اقامت اقدام کند. اما صرف ازدواج با مرد یا زن فرانسوی قطعا منتهی به اخذ تابعیت نمی شود. در کشور فرانسه ازدواج با شخص فرانسوی نیازمند در خواست برای اخذ تابعیت می باشد و تا شما درخواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد.

منبع : منتو مایگریت

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد,اقامت سوئد,تحصیل در سوئدمهاجرت به سوئد و بدست آورد امکان تحصیل در سود می تواند ضامن ساختن آینده ای مطمئن و طلایی برای شما و خانواده تان باشد.سیستم آموزشی کشور سوئد باعث به وجود آمدن خلاقیت, استقلال در هر دانشجو می شود.در سیستم آموزشی کشور سوئد تاکید فراوانی بر رشد و افزایش توانایی های و استعداد های فردی هر دانشجو می باشد.سوئد با استفاده از این سیستم توانسته است نظرات و دیدگاه های خوبی را به دست آورد و با استفاده از آن یرنامه ریزی بهتری برای آینده داشته باشد.برای مهاجرت به سوئد و زندگی در سوئد با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید دلایل مثبت زیادی پیدا کنید.این دلایل باعث شده است تا سوئد در میان بهترین کشور های از لحاظ سبک و کیفیت زندگی,اقتصاد,صنعت و ... قرار گیرد.

ادامه مطلب: مهاجرت به سوئد

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک,اقامت دانمارک,تحصیل در دانمارکاگر در ارتباط با مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت دانمارک به دنبال بهترین راه مهاجرتی و سریعترین و ممکن ترین راههای مهاجرت به دانمارک میباشید میتوان نوع ویزای گرین کارت را معرفی کرد. مهاجرت به دانمارک را به صورت ضمنی در زیر بررسی و بهترین راههای مهاجرت به دانمارک را با هم بررسی میکنیم و پیشنهادات مهاجرتی خود را ارائه خواهیم داد.امروزه امرمهاجرت تبدیل به یکی از دغدغه های افراد کشورهای در حال توسعه میباشد. چرا که آنها دنبال راهی برای تغییر فضای پیرامون خود و مهاجرت و آشنایی با محیطی متفاوت و بهره مند شدن از امکانات آن کشورها برای زندگی آینده ی خود را در نظر دارند و یکی از اولویت های افراد در زمینه ی اخذ ویزا و انتخاب کشور مورد نظر استفاده از بیشترین امکانات و بودن در فضایی که انتخاب های فرد و خانواده او را تحت پوشش قرار دهد و از این نظر است که بیشترین تمایل مهاجرتی به سمت اتحادیه ی اروپا و اخذ ویزای کشورهای اتحادیه شینگن میباشد و دانمارک یکی از کشورهای برتر اتحادیه اروپا که میتوان این کشور را در زمره ی 6 کشور برتر اتحادیه نام برد که البته با همه ی سختی ها از جمله شرایط اقلیمی این کشور که از کشورهای اسکاندیناوی و قسمت شمالی اتحادیه اروپا میباشد.همچنین تعداد ساعات شبانه روز این کشور دارای تعادل نبوده و ساعات شب برتری دارند.دانمارک دارای هوای سرد و کوهستانی است.زبان رسمی دانمارک زبان سخت دانمارکی دنیش بوده و چون برای برقراری ارتباط با پیرامون باید نسبت به زبان این کشور مسلط بوده و از این طریق با مردم دانمارک ارتباط برقرار کرد باید تسلط به این زبان را در برنامه خود قرار دهید.یکی دیگر از سختی های دانمارک سخت پیدا کردن شغل و کم بودن کار در دانمارک برای اکثر شغل ها بوده و حتی کسانی که در زمینه ی علوم پایه تحصیل کرده و کار آنها مرتبط با آن باشد چه بسا سخت تر به کار میرسند.

 مهاجرت به دانمارک از طریق گرین کارت

 با توجه به قانون سخت ویزای کار اتحادیه اروپا و دانمارک و اینکه اگر کارفرمایی بخواهد کاری را به کسی بدهد و اگر برای آن کار نیاز به نیروی کار داشته باشد باید آن کار را هر روز به مدت سه ماه در کشور خود آگهی کند و اگر متقاضی وجود نداشت حال به مدت سه ماه هر روز در اتحادیه اروپا این کار را آگهی کند و طبیعتا دیگر این شغل به افراد کشورهای دیگر نمیرسد و امری فوق العاده سخت میباشد اما به صورت ویژه دانمارک ویزای عامی صادر میکند به اسم گرین کارت و به مدت اقامت دو ساله در این کشور که این امر تا سال 2014 به مدت سه سال بود. که این نوع ویزا بسیار مناسب بوده چرا که این نوع ویزا را کشورهای دیگر اتحادیه اروپا نداشته و میتواند بهانه ی خوبی باشد برای ورود به این کشورها چرا که این اتحادیه و کشورهای آن مرز نداشته و زیر نظر یک پرچم اداره شده و آن اتحادیه اروپا میباشد.

روش عادی برای درخواست اقامت دانمارک از طریق سفارت دانمارک و یا کنسولگری دانمارک در کشور محل اقامتتان است.هرچند به شما پیشنهاد می شود که قیل از تحویل درخواستتان با یک وکیل یا یک موسسه مهاجرتی معتبر و قانونی برای انتخاب بهترین روش مشورت کنید.اکثر برنامه های ویزا و اقامت دانمارک نهایتا ظرف 15 روز رسیدگی می شود.با این حال برخی از درخواست ها به زمان بیشتری برای بررسی از سوی اداره مهاجرت دانمارک دارد.این بررسی ممکن باعث افزایش زمان به شکل چشمگیری برای درخواستتان بشود.

شرایط اخذ گرین کارت دانمارک بدین شرح است :

 • داشتن حداقل مدرک فوق لیسانس و یا دکترا.
 • داشتن حداقل سن 34سال.
 • داشتن سابقه ی کار و یا سابقه ی تدریس،تالیف،تحقیق.
 • داشتن مدرک زبان IELTS

مهاجرت به دانمارک,اقامت دانمارک,تحصیل در دانمارک

این کشور اسکاندیناوی که در جوار آلمان و سوئد قرار دارد از نظر امید به زندگی در میان مردم و سطح رفاه و شادی در جامعه در بالای جدول قرار داشته است.البته باید به این آمار مبزان بلایای طبیعی را هم اضافه کرد.کشور دانمارک با این که یکی از اعضای اتحادیه اروپا و محدوده شنگن می باشد اما همچنان با واحد پولی خود ( کرون ) اقتصاد خود را می گرداند و به حوزه پولی یورو وارد نشده است.به همه این موارد باید این نکته را نیز اضافه کرد که مردم این کشور برای چند سال پیاپی به عنوان شادترین مردم دنیا معرفی شده اند.دانمارک قوانینی برای پذیرش مهاجران از سراسر دنیا وضع کرده است.یکی از راه های مهاجرت به این کشور روش اخذ گرین کارت می باشد.در این روش که به عنوان بهترین روش برای مهاجرت پزشکان تلقی می شود براساس یک پروسه فرد متقاضی باید در مجموع مدارک,مصاحبه ها و آزمون ها امتیاز 100 را کسب کند.

دانمارک از نظر آب و هوایی در منطقه ای واقع شده است که سه اقلیم اروپایی آنرا تحت تاتیر قرار می دهد ( باد شمالی، شمال را تحت تاثیر قرار میدهد؛ اقیانوس اطلس، غرب را تحت تاثیر قرار می دهد و اقلیم بری، شرق را تحت تاثیر قرار می دهد) . سرتاسر کشور دانمارک از آمیزه ای از این اقلیم های گوناگون بهره می برد. بطور کلی، بخشهای غربی کشور از اقلیم حاکم بر اقیانوس اطلس بهره می برند و قسمتهای شرقی، بیشتر تحت تاثیر اقلیم بری می باشند.با وجود موقعیت شمالی این کشور، تغییرات آب و هوایی شدید نیست.دانمارک آب و هوایی معتدل دارد و این آب وهوا به دلیل وزش بادهای غربی و دریاهایی است که تقریبا این کشور را به طور کامل احاطه کرده اند. ژانویه سردترین ماه سال است و گرمترین ماه سال نیز ماه اوت می باشد. اگرچه در ماه ژوئیه شاهد گرمترین شبهای تابستان هستیم. از این رو، دامنه دمای روزانه از دو درجه سیلیسیوس در ژآنویه تا بیست درجه سیلیسیوس در اوت متغیر است و نیز دامنه دمای شبانه از -2.9 درجه سیلیسیوس در ژانويه تا 11.5 درجه سیلیسیوس در ژوئیه متغیر می باشد. در دانمارک، احتلاف زیادی در دمای شبانه و روزانه وجود ندارد ولی بادهای ناگهانی و تغییر مسیر باد می تواند سبب تغییر سریع دما و آب و هوا گردد. بر شدت بادها در زمستان افزوده می شود.

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک برای افراد زیر 16 سال اجباری است و در مدارس دولتی یا خصوصی تدریس می گردد. . با این وجود، حدود 82% از جمعیت جوان این کشور نیز به تحصیلات خود در مقاطع بالاتر ادامه می دهند. آموزش " پایه" پیش دبیرستانی نیز در همان نهادها در طی دوره ای اجباری تدریس می شود و در پایان آن نیز جهت احراز گواهینامه ، امتحانی برگزار می شود. دو گزینه در دوره دبیرستان قابل انتخاب می باشد. یک برنامه سه ساله دبیرستان که جوانان را برای تحصیلات عالیه آماده می کند. در حالیکه آموزش و پرورشِ فنی- حرفه ای، آنان را برای مشاغل خاصی آماده می کند. در مورد دوم، زمان دانش آموزان بین حضور در مدرسه و اشتغال به نسبت تقریبی 30:70 تقسیم شده است.آموزش بزرگسالان برای مشاغل فنی –حرفه ای تحت نظارت دولت دانمارک با سه هدف دنبال می شود. این آموزش با اهداف به رورآمد کردن تواناییهای فردی، تصحیح کمبودهای ساختاری و امکان رشد اشتغال صورت می گیرد. تقریبا ¾ میلیون بزرگسال دانمارکی خود به شکل سالانه از این سیستم بهره می گیرند.کشور دانمارک مانند هر کشور دیگری شرایطی برای تحصیل مهاجران در این کشور دارد.

 منبع : منتو مایگریت

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا,اقامت ایتالیا,تحصیل در ایتالیاایتالیا با داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا، سر آمد کشور های اروپایی در بحث آموزش است و به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در ایتالیا در مقاطع بالاتر نظیر فوق لیسانس کشور ایتالیا را برای اتمام دوره خود انتخاب می کنند، چرا که ایشان می توانند بصورت کاملا رایگان مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نموده و شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا دو ساله است.

دروس دانشگاهی کشور ایتالیا به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی تدریس میشوند. متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند و برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به هیچ مدرکی نمیباشد وبدون مدرک زبان میتوان تحصیل کرد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده ای 20 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

مهاجرت به ایتالیا و تحصیل در ایتالیا به دلیل شرایط خوب فرهنگی و همچنین بافت تاریخی و هنری این کشور برای متقاضیانمهاجرت به خصوص متقاضیان تحصیل در ایتالیا بسیار مناسب است.این کشور همچنین برای افرادی که جویای کار در کشور های اروپایی هستند هم می تواند گزینه مناسبی باشد, زیرا ایتالیا کشوری پیشرفته و صنعتی به حساب می آید.ایتالیا در میان هشت کشور برتر صنعتی قرار دارد.این کشور از اعضای مهم اتحادیه اروپا می باشد و واحد پولی رایج ایتالیا یورو می باشد.طبق آمارهای اعلام شده از سوی مقامات این کشور در حدود 91 درصد از جمعیت 61 میلیونی کشور ایتالیا را مسیحیان تشکیل می دهند.

مهاجرت به ایتالیا به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز هنر و فرهنگ اروپا تقاضای افراد بسیاری از سراسر جهان و حتی داخل اروپا می باشد.برای مهاجرت به ایتالیا شما باید ابتدا مشخص کنید که فردی با ملیت شما برای ورود به ایتالیا نیاز به ویزا دارد یا نه؟ اتباعاتحادیه اروپا که در حوزه شینگن هستند برای ورود به ایتالیا نیازی به ویزا ندارند.ام این افراد نیز باید برای اقامت در ایتالیا بیش از 90 روز باید مجوز لازمه را بگیرند.برخی دیگر از کشور ها مانند انگلیس و آمریکا نیازی به ویزا برای اقامت کمتر از 90 روز ندارند اما اگر بخواهند بیشتر از مدت تعیین شده در ایتالیا بمانند باید ویزا بگیرند.

اگر شما مطمئن نیستید که برای ورود به ایتالیا نیاز به ویزا دارید یا نا می توانید به وب سایت وزارت امور خارجه ایتالیا سر بزنید.از دوره روم باستان تا دوران رنسانس, ایتالیا در اروپا تاثیر فراوانی در هنر, فرهنگ, و سیاست اروپا داشته است.این تاثیر در دنیای امروز نیز احساس می شود.ایتالیایی ها با ارائه یک سبک زندگی جذاب با محوریت خانواده, مناظر جذاب و دیدنی, مواد غذایی ونوشیدنی های خوشمزه خود را به جهانیان معرفی کرده است.ایتالیایی ها به شدت به کشور خود افتخار می کنند و اتحادی محکمی در بین شان وجود دارد.ایتالیایی ها همچنین مردمی هستند که دارای ریشه های عمیق مذهب کاتولیک در فرهنگ و آدابشان هستند.برنامه ها و مدارک شما برای اخذ ویزا و اقامت ایتالیا شما باید حداقل 3 ماه قبل از تاریخ سفر شما در کنسولگری ایتالیابررسی شود.ویزا می تواند برای یک نفر یا برای یک گروه صادر شود.به طور کلی دو دسته ویزا وجود دارد:

1.ویزا برای اقامت کوتاه مدت در ایتالیا : این نوع ویزا از زمانی که برای فرد متقاضی صادر می شود به مدت 90 روز اعتبار دارد.دو دسته ویزا برای اقامت کوتاه مدت وجود دارد :

 • ویزای شینگن USVs
 • ویزای محدود اعتبار ارضی LTVs 

USVs برای کشورهای حوزه شنگن بسیار معتبر و شناخته شده تر می باشد در حالی که ویزای LTVs برای برخی از این کشور ها معتبر است و فقط در شرایط خاصی ارائه می شود.

2.ویزا برای اقامت بلند مدت در ایتالیا :  این نوع ویزا از زمانی که برای فرد متقاضی صادر می شود, بیش از 90 روز اعتبار دارد.این نوع از ویزا که با آن ویزای ملی (VN) هم گفته می شود به شما اجازه اقامت بلند مدت در کشور به عنوان مثال برای تحصیل در ایتالیا را می دهد.همچنین این ویزا به شما اجازه سفر به کشور های حوزه شینگن را در مدت 90 روز می دهد.

مهاجرت به ایتالیا,اقامت ایتالیا,تحصیل در ایتالیا

کار در ایتالیا

امکان کار قانونی 20 ساعت در هفته در ایتالیا وجود دارد و به صورت میانگین 9 یورو در ساعت حقوق پرداختی می باشد. جهت انجام کار در ایتالیا به شکل غیر رسمی محدودیت ساعت درایتالیا وجود نخواهد داشت. امکان پیدا کردن کار وجود دارد اما با توجه به شرایط موجود پیدا کردن مشاغل مرتبط چندان ساده نیست اما امکان کار در زمینه های دیگر معمولا وجود دارد. در بخش های خدمات عمومی (کار در رستوران و هتل ها – فعالیت های تبلیغاتی و غیره) و توریسم با توجه به اینکه در ایتالیا یکی از زمینه های اصلی می باشد امکان کاریابی وجود دارد.شما می توانید در کنار تحصیل, به کار در ایتالیا هم فکر کنید.مانند کشور های دیگر در ایتالیا نیز شرایطی برای مهاجرین و دانشجویان برای کار در ایتالیا وجود دارد.امکان کار قانونی 20 ساعت در هفته وجود دارد و به صورت میانگین 9 یورو در ساعت حقوق پرداختی می باشد. جهت انجام کار در ایتالیا به صورت غیر رسمی محدودیت ساعت وجود نخواهد داشت. امکان پیدا کردن کار وجود دارد اما با توجه به شرایط موجود پیدا کردن مشاغل مرتبط چندان ساده نیست اما امکان کار در ایتالیا در زمینه های دیگر معمولا وجود دارد. در بخش های خدمات عمومی (کار در رستوران و هتل ها – فعالیت های تبلیغاتی و غیره) و توریسم با توجه به اینکه در ایتالیا یکی از زمینه های اصلی می باشد امکان کاریابی وجود دارد.

مردم ایتالیا

ایتالیایی ها مردمان خونگرمی هستند و اشتراکات فرهنگی با ایرانیان دارند . مردمان و افراد مسن دارای احترام خاص می باشند، به ویژه در جنوب ایتالیا مردم از نظر روابط اجتماعی بسیار گرم هستند، بنابراین ورود به فضاهای اجتماعی در این کشور بر خلاف سایر کشورهای اروپایی بسیار آسان می باشد.توریسم یکی از مهم‌ترین منابع اقتصادی ایتالیا به شمار می‌رود که حدود 6٪ از تولید داخلی کشور را به خود اختصاص داده است. سالیانه حدود 20 میلیون گردشگر از این کشور بازدید می کنند و این کشور همواره یکی از 5 پر توریست ترین کشور های دنیاست. هر ساله بطور میانگین حدود بیست میلیون گردشگر خارجی از ایتالیا بازدید می‌کنند و این رقم طبیعتاً علاوه بر میلیونها ایتالیایی می‌باشد که کشورشان را برای گذراندن تعطیلاتشان انتخاب می‌کنند و البته در این انتخاب، تکیه بر سی و پنج هزار واحد اقامتی موجود در کشور که دارای تقریباً دو میلیون تخت می‌باشند، دارند.بر اساس محاسبه‌ای که یونسکو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده است که شامل آثار باقی مانده از گذشته و تنوع طبیعت و هم چنین آثار بی نظیر هنری می باشد.

منبع : منتو مایگریت

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا,اقامت استرالیا,تحصیل در استرالیاکشور استرالیا کشوری توسعه یافته و مدرن است که در جهان به عنوان یکی از پذیرا ترین و متنوع ترین کشورها شناخته می شود.این کشور که در نیم کره جنوبی واقع شده است ششمین کشور پهناور دنیاست و دارای جمعیتی بالغ بر 23 میلیون است.این کشور که تا سال 1901 مستعمره بریتانیا به حساب می آمد دارای مساحت تقریبی ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ می باشد.طبق آخرین آمارهای ارائه شده توسط نهاد های دولتی استرالیا تقریبا نیمی از جمعیت 23 میلیونی این کشور را مهاجران و یا همان افرادی که حارج از خاک استرالیا متولد شده اند تشکیل میدهند.این موضوع باعث تنوع نژادی استرالیا شده است.استرالیا عضو اتحادیه کشورهای همسود و یا مشترک منافع نیز می باشد.در این کشور بیش از 250 زبان مختلف وجود دارد.زبانهایی مانند : ایتالیایی,عربی,فارسی,چینی و ...

ادامه مطلب: مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به اروپا

مهاجرت به اروپا,اقامت اروپا,تحصیل در اروپامهاجرت به اروپا و زندگی در این قاره سبز که به عنوان دومین قاره کوچک جهان شناخته می شود مزایای زیادی دارد.اروپا نه تنها به عنوان زادگاهی برای فرهنگ غربی به حساب می آید بلکه می توان از این قاره به عنوان یک عنصر تاثیر گذار در بسیاری از جنبش های فرهنگی و اجتماعی در سطح جهان قدر دانی نمود.اروپا به عنوان ثروتمند ترین قاره جهان شناخته می شود.همچنین کشور های این قاره مدعی عنوان بزرگترین اقتصاد جهان نیز می باشند.اغلب دانشمندان و مخترعان و نویسندگان جهان اروپایی بوده و هستند. مردم اروپا زیاد کار می‌کنند و به این وسیله توانسته‌اند فقر و گرسنگی را در قاره خود تا حد زیادی نابود کنند. از این رو، اروپایی‌ها از ثروتمندترین مردم جهان هستند.

 تحصیل در اروپا با توجه به کیفیت سیستم آموزش در اروپا و دانشگاه های مدرن این قاره باعث اعتبار و احترام برای شما در سراسر جهان خواهد شد.همچنین شما با تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپاییبورسیه تحصیلی بهتر می توانید دریافت کنید.همچنین با وجود این مدارک تحصیلی معتبر در رزومه کاریتان میتوانید توجه خاص کارفرماهای خارجی را هم جلب کنید.شما با حضور در دانشگاه های بین المللی قاره اروپا می توانید به ارتقای سرمایه های ارزشمندتان مانند : اعتماد به نفس, استقلال و تجربه های فرهنگی متفات و البته تسلط به زبان های دیگر بپردازید.بسیاری از کشور های جهان با فراهم کردن شرایط کاری مناسب دانشجویان فارق التحصیل را تشویق به ماندن در همان کشور می کنند اما شما می توانید با اندوخته های علمی و تجربی خود به کشور خود برگردید و در آنجا خدمات ارائه دهید.اروپا هم در فراهم کردن شرایط کار در اروپا موفق بوده است.اروپایی‌ها با استفاده از امکانات فوق العاده خود توانسته اند مهم ترین نویسندگان کتاب‌های کودکان و نوجوانان را تربیت کنند، نویسندگانی مانند هانس کریستین آندرسن دانمارکی، چارلز دیکنز و خواهران برونته انگلیسی، لئو تولستوی روسی، سیمون دو بووار ، ویکتور هوگو فرانسوی، لیندگرن سوئدی و کستنر آلمانی تعدادی از آنها می باشند.طبق آمار اعلام شده این قاره در حال حاظر میزبان 1.4 میلیون دانشجو از سراسر دنیا به منظور ادامه تحصیل می باشد.قاره اروپا با تعداد زیادی دانشگاه و بهترین مراکز تحقیقاتی و مدرنترین موسسات آموزش عالی محل بسیار مناسبی برای تحصیل در سطح کلاس جهانی می باشد.در ادامه 5 دلیل قانع کننده برای تحصیل در اروپا برای شما آورده ایم : 

 • داشتن بهترین موسسات آموزش عالی در سطح جهان با محیطی بین المللی.
 • داشتن بیش از 1300 موسسه ارائه برنامه مطالعه با کیفیت بالا.
 • هزینه تحصیلی پایین و در برخی موارد تحصیل رایگان در کشور های اروپایی.
 • فرهنگی زیبا و هیجان انگیز که با ترکیب تاریخی غنی و نوآوری باعث به وجود آمدن فرهنگی منحصر شده است.
 • شما میتوانید در قاره اروپا به زبان های مختلف تحصیل کنید.زبان هایی مانند انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی.

کار و تحصیل در قاره سبز

کار در اروپا برای دانشجویان نیز وجود دارد اما با شرایط خاص قاره سبز.بسیاری از دانشجویان با انجام کارهای پاره وقت و یا کار کردن در دوره تعطیلات دانشگاهی مقداری از هزینه های خود را پوشش می دهند.اگر شما به دنبال ویزای تحصیلی اروپا هستید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که اکثر کشور های اروپایی اجازه کار به دانشجویان به صورت پاره وقت می دهند.بعضی دیگر از کشور های اروپایی بر میزان ساعات کار دانشجویان محدودیت هایی را اعمال می کنند.این محدودیت ها به این معنا می باشد که دانشجو بیش از زمان تعیین شده اجازه کار ندارد.شما می توانید با چک وب سایت های مهاجرت کشور های مختلف اروپا اطلاعات بیشتر در این زمینه کسب کنید.همچنین می توانید با چک کردن سایت اداره مهاجرت اروپا اطلاعات لازم برای هر کشور را بدست آورید.

کارت آبی اروپا یا Blue Card

اتحادیه اروپا قصد دارد در رقابت با دیگر کشورهای غربی بر سر افراد آشنا با تکنولوژی و خدمه بیمارستان ها که بیشتر از کشورهای در حال توسعه مهاجرت می کنند و دست یافتن به منابع کاری که می توانند کمبودهای موجود در اروپا را جبران کنند بیشتر تلاش کند.بر اساس این طرح مهاجرت افراد متخصص و خانواده‌هایشان به این اتحادیه تا حدودی تسهیل خواهد شد.از سال ۲۰۱۱ به بعد، نیروی کار متخصص هندی و روسی خواهند توانست با استفاده از «کارت آبی» (Blue Card) برای کار به اتحادیه اروپا وارد شوند. کشورهای عضو این اتحادیه سرانجام پس از ماه‌ها بحث و مذاکره، بر سر این موضوع به توافق رسیدند. اتحادیه اروپا قصد دارد با «کارت آبی» و با الگوی «کارت سبز» (Green Cardآمریکا، کمبود نیروی کار متخصص خود را جبران کند. با استفاده از «کارت آبی» دروازه‌های اتحادیه اروپا به روی شهروندان کشورهای جهان سوم که دارای مدرک تحصیلی در رشته‌های مورد نیاز یا دست‌کم ۵ سال سابقه کار هستند، باز می‌شود.ی کار متخصص و ماهر می باشد. که گویا از برنامه گرین کارت آمریکا الهام گرفته شده و رنگ آبی آن اشاره به رنگ پرچم این اتحادیه دارد.

مهاجرت به اروپا,اقامت اروپا,تحصیل در اروپا

شروط اخذ ویزا اروپا (شنگن) 

تمامی مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی باشند یا توسط دارالترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شوند.ویزا شینگن ۱ ماه اعتبار دارد و ۱۵ روز می توانید در محدوده شینگن اقامت کنید.اخذ ویزا شنگن بیشتر از ۱۵ روزه برای کسانی که تا کنون ویزا شنگن دریافت نکرده اند ممکن نیست. اما دریافت ویزای بیشتر از ۱۵ روزه برای کسانی که قبلا حداقل یک ویزا شینگن در پاسپورت خود دارند امکانپذیر خواهد بود.در حال حاضر به علت روند آسان تر اخذ ویزا از طریق کشور ایتالیا ، ویزا شینگن از این کشور اخذ می شود که شما بعد از ورود به کشور ایتالیا می توانید به هریک از کشور های محدوده شینگن سفر کنید. البته این موضوع الزامی نیست ولی بهتر است رعایت شود.حدودا یک ماه از زمان تکمیل مدارک، زمان برای اخذ ویزا لازم است.بعد از تکمیل مدارک ویزا ، وقت مصاحبه حضوری و انگشت نگاری برای مسافرین تعیین می شود که حضور شخص متقاضی ویزا الزامی است. برخورد مسافرین در سفارت به روند اخذ ویزا بسیار کمک خواهد کرد.در یک خانواده پدر خانواده می تواند حمایت کننده اعضای خانواده باشد و ارائه یک سند ملکی به نام پدر خانواده کافی است.اخذ ویزا باید در غالب تور ( بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، سایر خدمات) انجام شود.ضمانت بازگشت مسافرین باید به صورت وجه نقد یا چک تضمین شده ی بانکی در وجه مسافر باشد که در قبال رسید ممهور به مهر آژانس از مسافرین گرفته می شود. این مبلغ بعد از بازگشت مسافر از محدوده شینگن برگشت داده می شود.

 منبع : منتو مایگریت

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان,اقامت آلمان,تحصیل در آلمانیکی از راه های ورود و اقامت در آلمان اخذ Blue Card می باشد.مهاجرت به آلمان یا اروپا از راه بلو کارت (Blue Card) یکی از راه های رسیدن به این کشور برای اقامت است.بلو کارت نیز مانند گرین کارت آمریکا می باشد.از طریق بلو کارت می توان برای کارگران ماهر, متقاضیان تحصیل و افراد جویای کار, اقامت اروپا را اخذ نمود.بلو کارت اتحادیه اروپا در ابتدا برای 4 سال صادر می شود, و یا برای یک دوره قرداد کار شما با کارفرما در اختیار شما قرار می گیرد.در طول دو سال ابتدایی حضور در آلمان, هرگونه تغییر شغل در اروپا باید با هماهنگی و تایید سازمان مهاجرت کشور باشد.از خانه تا اقامت دائم آلمان را با اخذ Blue Card در 3 سال طی کنید.نیروهای متخصص که اهل کشورهای خارج از حوزه ی یورو می‌باشند، می‌توانند تقاضای اجازه کار موقت تحت عنوان Blue Card (بلو کارت یا کارت آبی) کنند. درخواست Blue Card باید به اداره اتباع خارجی در شهرها و ایالت های مختلف آلمان ارایه شود. تصمیم صدور و یا عدم صدور بلو کارت برای متقاضیان، توسط اداره اتباع خارجی (Die Ausländerbehörde)، اداره کار (Arbeitsbehörde) و همچنین آژانس کار (Die Agentur für Arbeit) که در سراسر جمهوری فدرال آلمان نمایندگی دارند، اخذ میگردد.

 برای آشنایی با زندگی در آلمان قبل از مهاجرت به آلمان باید گفت که آب و هوایی متغیر دارد و در تمامی فصول سال شاهد بارش باران هستیم. رودخانه راین و کوه های آلپ را می توان در این کشور دید.زندگی در آلمان با پستی و بلندی زیادی می تواند مواجه شود، اگر در باره هزینه های زندگی در آلمان بخواهید بدانید باید گفت از نظر اقتصادی آلمان کشوری بسیار ثروتمند است اما باید بدانید که نیروی کار کمی را دارد و از کشورهای مختلف نیروی کار برای خود گرفته است. هزینه های زندگی در آلمان میتوان گفت ناچیز است . پول رایج در این کشور یورو می باشد و برای زندگی در آلمان ماهیانه 800 یورو برای یک نفر کافی است. اگر زبان آلمانی بلد نیستید اصلا نگران نباشید زیرا دوره آموزشی انتگراسیون به شما آموزشهای لازم را می دهد و این آموزش ها به طور رایگان در اختیار شما گذاشته می شود. در آلمان فساد مالی نرخ پایینی دارد و در روبروی آن نوآوری از نرخ بالایی در بازار اقتصاد آلمان برخوردار می باشد. بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت آلمان مستقر شده است و این خود نکته قابل توجهی برای این کشور محسوب می شود. بیشترین هزینه ای که می توان گفت در این کشور باید خرج کرد هزینه مسکن است.

تحصیل در آلمان

یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل آلمان است.هزینه تحصیل در آلمان نسبتا پایین است.و در دانشگاه های خود علاوه بر تدریس به زبان آلمانی به زبان انگلیسی هم تدریس صورت می گیرد. به تعبیری می توان گفت تحصیل در آلمان یکی از بهترین انتخاب ها برای دانشجویان بین المللی کشور آلمان است.اگر از روابط ایران و آلمان بخواهید بدانید باید بگویم که ایران و آلمان در رابطه 500 ساله خود رابطه ای خوب و سنتی با هم داشته اند. هر چند آلمان جزئی از گروه 5 + 1 بوده است اما رابطه با ایران را حفظ کرده است.اگر قصد گرفتن اقامت آلمان و زندگی در آلمان را دارید برای دانستنی های آلمان ما را دنبال کنید.تحصیل در آلمان, یعنی کشوری که علم را به یکی از پایه های اساسی در اقتصاد خود تبدیل کرده است, و در این زمینه موفقیت های فراوانی هم کسب کرده, مطمئنا فرصت مناسبی است.تحصیل کردن در سیستم آموزش کشور آلمان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.در آلمان در کنار دوره آموزشتان باید با پیشرفت اقتصادی و تکنولوژی نیز همگام باشد تا بتوانید با تغییرات اجتماعی همسو شوید.تحصیل در آلمان به واسطه سابقه علمی و دانشگاه های پیشرفته این کشور در دنیا شناخته شده است.حضور افرادی مانند آلبرت انیشتن, هایزنبرگ,یوهانس کپلر و ... در سابقه علمی کشور آلمان باعث بالا رفتن سطح دانش شده است.در صورتی که شما قصد تحصیل در آلمان را داشته باشید می توانید به بیش از 300 دانشگاه, موسسه عالی,مدارس عالی, معتبر در سطح بین المللی درخواست ارسال کنید.این دانشگاه ها در زمینه های فنی و مهندسی, پزشکی, هنر و موسیقی فعالیت می کنند و پذیرای دانشجو از سراسر دنیا می باشند.شما می‌توانید در سازمان مبادلات آکادمیک کشور آلمان برای تامین تحقیقات علمی خود از بورسیه تحصیلی استفاده نمایید.آلمان برای افرادی که بعد از تحصیل قصد ماندن در این کشور را دارند, می تواند کشوری خوبی از لحاظ آینده مالی و شغلی باشد.

زندگی در آلمان

هزینه مواد غذایی ماهیانه برای هر نفر 100 یورو محاسبه می شود. هزینه بیمه و حتی هزینه رفت آمد برای زندگی در آلمان را باید در نظر بگیرید. هزینه تاکسی در آلمان زیاد است و برای رفت و آمد بهترین کار تهیه بلیط ماهیانه است البته این بلیط های ماهیانه مدت دار است و از 10 صبح تا 3 صبح روز بعد فقط اعتبار دارد. برای تلفن و اینترنت ماهیانه 10 یورو را در نظر بگیرید. موضوع جالب تر این است که برای تلویزیون و رادیو باید حق اشتراک بپردازید و ماهیانه 20 یورو را باید برای استفاده از تلویزیون و رادیو کنار بگذارید. هزینه استفاده از برق در آلمانخیلی بالاست و با کلی صرفه جویی و استفاده نکردن از برق ماهیانه 30 یورو را هم باید برای برق در نظر بگیرید. هرچند این هزینه ها بسته به انتخاب شهر سکونتی شما قابل تغییر هم می باشد اما می توان گفت هزینه زندگی در آلمان زیاد است. تقریبا هر نفر برای زندگی در آلمان باید ماهیانه 800 یورو داشته باشد.
می توان گفت اگر مایل به زندگی در آلمان هستید بدانید که از نظر علم و تکنولوژی کشوری قوی محسوب می شود. در زمینه علوم پزشکی، نجوم، فیزیک و شیمی دارای دانشمندانی بزرگ می باشد. انجمن فیزیک آلمان بزرگترین انجمن فیزیک در جهان است. حتی آلمان مهندسان زیادی را در صنعت خودرو سازی دارد و حتی می توان گفت موفق به ساخت V2 موشک بالستیک فضا پیما هم شده است.

مهاجرت به آلمان,اقامت آلمان,تحصیل در آلمان

راه های اقامت در آلمان

قبل از تقاضای مجوز اقامت، شما مجاز هستید حداکثر سه ماه در آلمان بمانید. پس از این مدت همه افراد خارجی اعم از اینکه در ابتدا به ویزای گردشگری نیاز داشته باشند یا خیر باید مجوز اقامت ( Aufenhaltserlaubnis) درخواست کنند. شما اجازه دارید که پیشاپیش از کنسولگری آلمان در کشور خود درخواست مجوز نمایید اما این کار اجباری نیست. با وجود این اگر شما از ابتدا بدانید که اقامتتان در آلمان بیش از سه ماه بطول می انجامد توصیه می شود که بلافاصله پس از ورود اقدام به انجام مراحل دریافت مجوز اقامت نمایید.

ویزای BLUE

با توجه به اینکه آلمان در یکسری از رشته ها به شدت دچار کمبود نیروی کار متخصص است یک شرایط بسیار ویژه و خوب برای ادامه تحصیل این افراد و ضمنا استفاده از تخصص آنها ایجاد کرده است.شما می توانید از ابتدا درخواست ویزای Blue را بدهید یا در حین تحصیل درخواست تغییر ویزای خود از دانشجویی به Blue را ارائه دهید. این ویزا به شما این امکان را میدهد تا در حین تحصیل به صورت تمام وقت کار کنید و از مزایای درامدی آن استفاده کنید.

منبع : منتو مایگریت

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه,اقامت ترکیه,تحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه ,اگر میخواهید در آینده ای نه چندان دور زندگی در ترکیه را برای خود برگزینید باید بگویم انتخاب مناسب و به جایی است، زیرا این کشور با آب و هوایی مدیترانه ای شما را جذب خودش میکند.اطلاعات مهمی که باید برای زندگی در ترکیه بدانید از جمله اطلاعاتی است که در زندگی روزمره خود به آن احتیاج پیدا میکنید. برای جابجایی در این کشور از خیابانی به خیابانی دیگر مانند ایران باید از تاکسی استفاده کنید که باز هم همانند ایران تاکسی های ترکیه هم با رنگ زرد به چشم میخورند و همه تاکسی ها دارای تاکسی متر هستند اما نرخ تاکسی های ترکیه در شب و روز قابل تغییر است. ساعت رسمی این کشور با کشور ما ایران حدود یک ساعت و نیم اختلاف ساعتی دارد که ترکیه نسبت به ایران یک ساعت و نیم کمتر است.برعکس ایران که تلفن ضروری پلیس 110 است در ترکیه تلفن آتش نشانی های این کشور 110 می باشد، برای پلیس امداد شماره 155 اختصاص یافته است ، و برای آمبولانس و فوریتهای پزشکی شماره 112 را در ذهن خود بسپارید.در ترکیه تلفن همره خیلی خیلی ارزان است و نرخ مکالمه آن به طور چشمگیری با نرخ مکالمه ایران و دیگر کشورهای متغیر و بسیار پایین است.همچنین شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان مساعد می باشد.اگر برای مهاجرت به ترکیه میخواهید اطلاعات جالب و حیرت انگیزی را کسب کنید مطالب ما را در زمینه زندگی در ترکیه دنبال کنید.

ادامه مطلب: مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا,اقامت اسپانیا,تحصیل در اسپانیااسپانیا کشوری است که در حال حاضر با توجه محیط تاریخی و مدرنی که دارد، امکان تجربه فرهنگی را برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اسپانیا و تحصیل در این کشور فراهم می آورد و همین امر سبب شده است که همه ساله خیل عظیمی از مردم به منظور مهاجرت به اسپانیا اقدام نمایند.بر اساس آمار های اعلام شده از سوی نهاد های رسمی در سال 2005 کشور اسپانیا از نظر سطح کیفی زندگی در بین 10 کشور برتر دنیا مانند کشور های اروپایی فرانسهآلمان, انگلیس قرار گرفت.این کشور پس بحران اقتصادی نگرانی های بسیاری داشت که بزرگترین آن بیکاری در قشر جوان جامعه بود.آمار ها نشان می دهد اسپانیا در بین سالهای 201 تا 2013 بین 20 تا 25 درصد جمعیت بیکار داشته است.

مهاجرت به اسپانیا این روزها روند رو به رشدی دارد.این رشد به حدی رسیده است که طبق آمار های اعلام شده از سوی مقامات مهاجرت این کشور در سال 2015 بیش از 4.5 میلیون نفر از ساکنان اسپانیا را مهاجرین تشکیل می دهد.این 4.5 میلیون نفر نزدیک به 10 درصد از کل جمعیت اسپانیا می باشد.از این تعداد جمعیت مهاجر اسپانیا در حدود 4.1 میلیون نفر در خارج از اتحادیه اروپا متولد شده اند.دیگر مهاجران تشکیل در هنده این جمعیت در یکی کشورهای حوزه اتحادیه اروپا متولد شده اند. اسپانیا به دلیل قرار گرفتن در موقعیت, شبه جزیره ایبری, جزایر قناری و همچنین شناخته شدن به عنوان یک پایتخت مدرن در این میان, به عنوان کشوری که هر ساله بر تعداد متقاضیان مهاجرتش افزوده می شود شناخته می شود.امپراطوری اسپانیا به عنوان یکی از اولین و بزرگترین امپراتوری های دنیا میباشد.با توجه با آمارهای گذشته, اسپانیا در سالهای اخیر ورود مهاجرین به کشورش را در مقیاس بزرگی تجربه کرده است.

با توجه به آمار های اعلام شده از سوی دولت اسپانیا در ژانویه 2010 در کشور اسپانیا تعداد 5.598.691 مهاجر زندگی میکند.از این تعداد بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر از آمریکای لاتین (به ویژه از اکوادور، کلمبیا ، بولیوی ، آرژانتین و برزیل ) وارد این کشور شده اند که سه چهارم این جمعیت مراکشی بوده اند.از سوی دیگر افرادی که از کشور های عضو اتحادیه اروپا بهاسپانیا مهاجرت کرده اند به بیش از دو میلیون نفر نمی رسد.اکثر این مهاجرین از کشور های  رومانی ، بریتانیا، آلمان، ایتالیا و بلغارستان بوده اند.تعداد کمی از این مهاجرین را هم کارگران قرار دادی از آفریقا  تشکیل می دهند.جمعیت اسپانیا در قرن 20 با توجه به ورود مهاجران و زاد ولد آنها در این کشور در بین دهه 1960 تا 1970 نزدیک به دو برابر شد.البته این افزایش جمعیت در سال 1980 دیگر رشدی نداشت و به صورت راکد درآمد.امروزه جمعیت این کشور نشان دهنده یکی از پایین ترین آمارهای زاد و لد در دنیا می باشد.ویزای توریستی اسپانیا شامل افرادی می‌شود که قصد اقامت کوتاه‌مدت در اسپانیا به منظور تفریح یا بازدید داشته باشند. ویزای توریستی اسپانیا برای مدت مشخصی صادر می‌شود و به مسافر اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی‌دهد.جهت تقاضای ویزای و گرفتن اقامت اسپانیا، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه صورت می‌گیرد. برای دریافت فرم تقاضای ویزا و تعیین وقت مصاحبه، باید به دفتر کنسولگری سفارت اسپانیا در تهران مراجعه کنید.

مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا از راه های گوناگونی مانند : تولد,کار در اسپانیا,تحصیل و خرید ملک امکان پذیر است.شما در اسپانیا می توانید با هزینه ای در حدود 150 هزار یورو یک خانه بخرید و از این راه مراحل کار های مهاجرت به اسپانیا و اقامت در اسپانیا را برای خود آسان تر کنید.شما بعد از سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور می توانید همرا ه با خانواده خود به منزل خو و اسپانیا بروید.البته کودکان شما باید کمتر از 18 سال سن داشته باشند.تحصیل در اسپانیا برای برای فرزندان شما رایگان می باشد.خرید ملک در کشور اسپانیا معمولا در حدود 6 ماه به طول می انجامد.قوانین مهاجرت به اسپانیا به این صورت نمی باشد که شما بعد از خرید ملک و ورود به اسپانیا بتوانید اقامت دائم اسپانیا را داشته باشید.شما بعد از خرید خانه در اسپانیا و ورود به این کشور مجوز اقامت یک ساله برای شما و خانواده تان صادر می شود و بعد اتمام یک سال برای سال دوم این مجوز تمدید میشود و برای سال سوم نیز به همین شکل است.

اقتصاد اسپانیا

بيش از 15% نيروي كار به كشاورزي اشتغال دارد. كشتهاي اصلي شامل جو، گندم، چغندر قند، سيب زميني، مركبات و انگور (براي شراب) است. مراتع براي دام حدود 20% زمين را در بر دارد. صنايع توليدي از دهه 1960 توسعه سريعي يافت، هم اكنون صنايع بزرگ وسايل نقليه موتوري، فلزي ، كشتي سازي، شيميايي و مهندسي و همچنين تمايل فزاينده‌اي در زمينه ارتباط از راه دور و الكترونيك در اسپانیا وجود دارد. سرمايه گذاران خارجي براي ايجاد صنعت نو در کشور اسپانیا تشويق شده‌اند، ولي ميزان بيكاري همچنان بالاست. بانكداري و تجارت مهم است و صنعت توريسم از منابع عمده درآمد ارز خارجي است.

مهاجرت به اسپانیا,اقامت اسپانیا,تحصیل در اسپانیا

حدود 000/000/50 مسافر خارجي در سال از اسپانيا ديدن مي‌كنند و بيشتر در استراحتگاههاي ساحل مديترانه، جزاير بالئار و قناري مستقر مي‌شوند. پس از كشورهاي گروه هفت، اسپانيا بيشترين توليد ناخالص ملي را در جهان دارد.ویزای کار در کشور اسپانیا از چند طریق صورت می گیرد یکی از راه های اخذ ویزای کاراین است که شخص در کشور اسپانیا یک دعوت نامه کاری از یک شخص واجد شرایط که دارای شرکت معتبر در اسپانیا است دریافت نماید که شخص نیز باید شرایط لازم را داشته باشد . یکی دیگر از شرایط لازم پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید ،  که  طی  مراحلی که ابتدا ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه  در اتحادیه اروپا  آگاهی شود اگر شخص مورد نظر پیدا نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو میگیرند ، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید.

کار در اسپانیا

کار در اسپانیا نیز مانند هر کشوری برای مهاجرین وجود دارد اما افرادی که به اسپانیا مهاجرت کرده اند باید مانند هر کشور دیگری مجوز کار در اسپانیا را داشته باشند.ویزای کار در اسپانیابه چند روش به متقاضیان ارائه می شود.یکی از راه های اخذ ویزای کار این است که شخص در کشور اسپانیا یک دعوت نامه کاری از یک شخص واجد شرایط که دارای شرکت معتبر در اسپانیا است دریافت کند که شخص نیز باید شرایط لازم را داشته باشد.یکی دیگر از شرایط لازم پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید، که طی مراحلی که ابتدا ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود اگر شخص مورد نظر پیدا نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو می گیرند، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای گرفتن ویزای کار اقدام کندبنابر این چنانچه ذکر شد، در کشور اسپانیا گرفتن ویزای کار امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن سپری شود و اساسا باید کارفرما این امکان را داشته باشد که برای کارمند تقاضای اسپانیا باید مجوز داشته باشد که برای کارگر متقاضی تقاضای ویزای کار کند. در اصطلاح شخص کارفرما در کشور اسپانیا باید بتواند اسپانسر شود.( sponsor ) در کل اقدام برای ویزای کار در اسپانیا بدون داشتن اسپانسر امری دشوار است . مراقب باشید افراد کلاهبردار مدعی هستند که قادرند در مدت کم ویزای کار برای شما اخذ کنند ، بنابراین همواره توجه داشته باشید تا به هر شخصی اعتماد نکنید.

منبع : منتو مایگریت

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا,اقامت آمریکا,تحصیل در آمریکاکانادا و آمریکا از جمله کشور های پیشرفته ای هستند که در دنیای امروز برای بسیاری از کشور های در حال توسعه و پیشرفت از نظر سیستم اقتصادی, اجتماعی و سیاسی الگو می باشد.آمریکا و کانادا توانسته اند با تلاش بسیار و استفاده از نظم و برنامه کاری دقیق به مراتب بالایی در زمینه علم و دانش, اقتصاد و ثبات اجتماعی برسند.این مسائل باعث شده است تا جمعیت این کشور ها را تعداد زیادی از مهاجرین تشکیل دهند.در این مقاله می خواهیم تا شرایط زندگی در آمریکا را برای مهاجرین بررسی کنیم تا بتوانید انتخاب بهتری برای مهاجرت داشته باشید.

ادامه مطلب: مهاجرت به آمریکا

معرفی اعضای اصلی تیم آمابک

محسن کریمیمحسن کریمی

متخصص سئو و مدیر آمابک

سعید مختاریسعید مختاری

متخصص سئوی داخلی

عرفان مرادیعرفان مرادی

متخصص لینک بیلدینگ

جاوید عباسیجاوید عباسی

متخصص بازاریابی

معرفی آمابک

آمابک وب سایتی است که تحت نظر شرکت ایفانت فعالیت می کند.آمابک سعی کرده است در ایران تکمیل ترین محتوای آموزشی در موضوعات سئو , بهینه سازی سایت , برندینگ و بازاریابی اینترنتی و ... را در اختیار کاربران قرار دهد.ما سایتهای زیادی را در زمینه آموزش سئو و بازاریابی اینترنتی در ایران و جهان بررسی کردیم. سعیمان بر این است بی نقص ترین دوره سئو را در اختیار شما قرار دهیم و تا حد امکان تمام مقالات , ویدئو ها و ... را رایگان در اختیار شما بگذاریم.